Mim: Blog yazarları hangi dizileri izliyor?

Kocam tarafından kendi ortak blogumuzda mimlenmişim 🙂 haberim yok. Bana gelip seni mimledim şimdi seninde birşeyler yazmam gerekiyor dedi. Bende uzun zamandır yazamadığım bloguma şimdi yazıyorum bu sayede 🙂

Ben hangi dizileri mi izliyorum. Eski bir alışkanlık olarak türk dizilerinden sadece Kavak Yelleri’ni izliyorum. Artık çok sıkılmış olmam ve bitmesini istememe rağmen alışkanlıktan devam ediyorum.

MV5BMTQ5OTgzOTczM15BMl5BanBnXkFtZTcwMDM2OTY4MQ@@._V1_ Yabancılardan da Başrol oyuncuların biri olan Simon Baker’in oynadığı The Mentalist Dizisi şu anda favori dizilerimin arasındaki yerini aldı. Daha önce başlamış bir dizi ama ben TNT de yeni izlemeye başladım. Perşembe günleri yayınlanıyor ve de türkçe  🙂 bu beni çok mutlu ediyor çünkü alt yazı okumaya çalışırken izlediğim şeyi kaçırmayı sevmiyorum. Kendimi daha iyi izlemeye verebiliyorum. The Mentalist’in konusu  da benlik polisiye ve gizemli. Sıkıcı değil dikkatli bir şekilde izleniyor. Eşimle birlikte izlemekten keyif alıyoruz.

Genel olarak yabancı dizileri seviyorum Çünkü ; Türk dizilerinde belli bir yerde bırakmayı bilmiyorlar uzadıkça uzuyan diziler, bitsin artık dedirttiyorlar en sonunda. Yabancı diziler bide konu olarak farklı şeyler bulabiliyorlar.

Biz Türkler ne yapıyoruz yabancıların yaptığı dizileri Türk oyuncularla çekiyoruz veya eski roman ve eserlerden günümüze uyarlayarak dizi yapıyoruz. Yeni fikirlere gereksinimi var bu ülkenin takip eden değil, takip edilibilen olmabilmek için.

Her alanda yeni ve farklı düşünebilen insanlara ihtiyacımız var. Başkalarından Farklı düşünebilen insanlar kazanır ve kazandırır.

2 Adet Yorum Yapıladı ( Sende Yorum Yaz! )


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Komik Tv Facebook Sayfası Yok Artık Facebook Sayfası