Düğün hediyesi almayı düşünenler için alternatifler

Bu listenin amacını kimse yanlış anlamasın, kimseye illa hediye alın dediğimiz yok 😀 Para veya Altın takmak isteyenler tabiki öyle yapsınlar. Para veya Altın daha makbule geçer 😀

Ama illaki evlenen çiftlere hediye götürenler oluyor.
İşte bu gibi durumda bazen yeni evlilerin hiçte işlerine yaramayacak olan veya ellerinde zaten bulunan eşyaların hediye olarak gelmesi hediyeyi alan içinde veren içinde biraz üzücü olabiliyor. Bu yüzden, hediye almayı düşünen dostlarımız bu listeyi kullanırlarsa veya aklındaki almayı düşündükleri hediyeyi danışarak alırsa çok daha makbule geçer.

işte hediye kabul listemiz… 😀

Listedeki resimler temsilidir. Aynısı olcak diye bi kaide yok 😀

Yazı Ne Hakkında : , , ,

Bir Yorum Adet Yorum Yapıldı... ( Sende Yorum Yaz! )

  • öğrenciliğimizde (40 yıl öncesinde) isviçre gibi bir ülkede düğün sahiplerinin yakınlarına verdikleri liste üzerinde yakınların gereken nesneyi çizip yanına isim ve imza koymasıyla uyguladıkları doğru bir yöntem olduğuna ilişkin bilgi edinip beğendiğimiz ancak uygulamayı başaramadığımız bir seçenekti. Simgesel de olsa deneyip paylaşmanız güzel ve elbette akılcı. Ancak gerçek gereksindiklerinizin neler olup olmadığı yönünde ayrıntılı değil sanıyorum. Para mı, eşya mı? sorusunda öğrendiğimiz genellikle alınmış ve alınmakta olanların ödenebilmesi yönünde “para” oluyor. Bu konuda bilgilendirirseniz; sevinecek ve sorumluluğunu / yükümlülüğünü anımsayacak kişi sayısı çok; başta, kendimiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Komik Tv Facebook Sayfası Yok Artık Facebook Sayfası