Evlilik Kararı

Geçenlerde okulda bir arkadaşım, “Bilal, evlenme kararını nasıl verdin? Neden onca kişi arasında Sevil?” diye bir soru yöneltti. O ana kadar hiç sesli olarak dile getirmediğim bir konuydu bu…

Evlenmek, biriyle hayatını birleştirmek…
İnsan buna nasıl karar verir?
Nihayetinde tüm ömrünü, günün 24 saatini birlikte geçireceğin kişiyi seçmek.

İşte insan bu duyguyu içinde yaşıyor. İçinden sevdiğin kişiye karşı sıcacık bir duygu besliyorsun. ve istiyorsun ki, bir an bile yanından ayrılmasın. Hep seninle beraber olsun. Göz bebeklerine bakarken uykuya dalmak, onun öpücüğüyle uyanmak…

Tabi ki Sevil’le evlenme kararını alırken aklımda olan şeyler sadece bu aşk ve arzular değildi. Biriyle evlenecekseniz, kesinlikle birbirinize olan saygınızı da kaybetmemelisiniz. Ve aranızda güven sorunu da olmamalı. Ufacık ta olsa yalan yada güvensizlik üzerine kurulmamalı ilişki.

Bu her ilişkide olmasını düşündüğüm genel olguların (güven, saygı.. vs..) da etkisiyle asıl onda bulduğum kişisel beğenilerim ise, adı gibi Doğal olması, gözlerinde huzuru bulmam, bana olan düşkünlüğü, bakışları, sahiplenmesi, anlayışlılığı ve sayamadığım bir çok özelliği.

Birde bizi birbirimize bağlayan, o görünmez sihirli ipler.. 🙂

Peki korkmuyor muyum… Çevremde geçinemeyen insan çok. Bazen insan acaba mutlu bir evlilik yok mu diye de düşünebiliyor. ama bir o kadar da mutlu insan var. Ben… Evet, ben korkuyorum tabi. Ama korktuğum şey, aramızda bir problem çıkması değil. Allah bozmasın, ve geçim versin… sadece biraz parasızlık yüzünden sıkıntı çekeceğimizden korkuyorum. Ama eminim ki birbirimize olan sevgimiz ve desteğimizle bu zor günlerinde üstesinden geleceğimizi biliyorum.

Bu günler geçince unutmazsam, evlilik cüzdanımızı nasıl aldığımızdan bahsetmek istiyorum 🙂

Haa, bu arada, bu yazıyı okuyan herkes şimdi sağ elini kaldırsın, kulağını çekip bir tahtaya vursun 😀
Sakın nazar değdireyim demeyin. 😉

Yazı Ne Hakkında : , , , , , , ,

5 Adet Yorum Yapıladı ( Sende Yorum Yaz! )


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Komik Tv Facebook Sayfası Yok Artık Facebook Sayfası