İşte sona ulaştık…


Tam beş yıl boyunca birlikte güzellikleri, sevinçleri, hüzünleri, mutlulukları, başarıları birlikte paylaşmış olduğumuz tüm sınıf arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim. Umarım bundan sonraki yaşamlarında da tüm arkadaşlarımın hakkettikleri güzelliklere sahip olmasını dilerim.

Geriye baktığımda üniversite yaşantımdan çok memnunum. Geride bıraktığım güzel günleri her zaman büyük bir mutlulukla hatırlayacağım. Tabi ki her şey böyle güzel değildi. Üniversite yaşantımın birinci yılından sonra taşınmamızdan dolayı üniversiteden uzaklaştım. ve dört yıl boyunca okula 1-2 saatlik yoldan gidip gelmek durumda kaldım.

Abartmıyorum. Çiğli alt geçidi yapıldığı aylar boyunca otobüsün iki saatten fazla sürelerde üniversiteye vardığına bizzat yaşayarak şahitlik ettim. Ama normal koşullarda yol 1 saat 20 dk sürmekte. 😀 hal böyleyken bile oldukça uzun bir süre. 10 dk’da fakülteye varan arkadaşlarımın olduğunu hesaba katarsak iyi ihtimalle günlük geliş-gidiş tam 2 saat 20 dakikam heba oldu. Her ne kadar bu süreyi kimi zaman kitap okumakla değerlendirmeye çalışsam da, otobüs yolculuğu yorucu olduğu için genellikle uyumayı tercih ederdim. Böylelikle üniversite hayatım boyunca yolculuk nedeniyle 2310 saatimi yani dolu dolu 96 günümü boşa harcamış, tam olarak bir mevsimimi yollarda heba etmiş oldum.

İşte üniversite hayatım boyunca kaybetmiş olduğum bu 3 aya üzülmekteyim.

Yazı Ne Hakkında : , , , , , ,

10 Adet Yorum Yapıladı ( Sende Yorum Yaz! )


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Komik Tv Facebook Sayfası Yok Artık Facebook Sayfası