Olasılıksız (Improbable) – Adam Fawer

Olasılıksız - Adam Fawer

Olasılıksız - Adam Fawer

Aslında çok kitap okumayan ama, okumak isteyen biriyimdir. Şimdi kitap okumama sebebimi daha iyi anlıyorum. Çünkü yanlış kitaplar seçmişim. Geçenlerde nişanlımın evindeyken, müstakbel kayınbiladerim, Anıl, yeni aldığı kitap seti ve birkaç ayrı kitabı daha gösteriyordu. Bende yine kitap okuma hevesiyle, lisedeyken bölümüm adına üç arkadaş olarak katıldığımız bölümler arası bilgi yarışmasındaki birinciliğimiz sonucu bize hediye edilen kitap olan, “Safiye Sultan” adlı kitabı okuma kararı almıştım. Fakat okumuyor, okumak için zorluyordum artık kendimi. Yazar olayları öyle anlatıyordu ki, betimleme ve detaylardan olay bir türlü ilerlemek bilmiyordu. Anıl’ın okumam için kitap teklif etmesi ve önerisi sonucu gözüme “Olasılıksız” takıldı. Bir bilim kurgu hikayesi olan kitabın ilk sayfasını okuduğumda beni kendine bağlamıştı.

Sadece 1 saatten faza süren okula gidiş gelişlerimde kitap okurken, bu kitap beni öyle sarmıştı ki artık sadece yolda değil evde, kahvaltıda ve yatarken de kitap okumaya başladım 😀

Okulda elimde kitabı gören kişilerin %95’i ya kitaptan haberdar yada okumuşlardı. Tabi bir kitap kurdu olmadığım için popüler kitapları da bilmiyordum. Fakat şuan itibariyle bitirmiş olduğum olasılıksız kitabı popüler olmayı gerçekten hak eden bir kitap.

Olasılıksız (Improbable)
Orjinal Kapak

Hala okumamış veya duymamışlar için, gözüm kapalı tavsiye edebilirim. Bendeki 2010 tarihli 56. baskısı olan kitabın ilk baskısı 2006 yılında yapıldı. istatistik, olasılık, Kuantum fiziği, görecelik kuramı gibi konuları da ele alan kitap, bu konuları basit bir dille anlatabilmiştir. Attığınız her adımın, ufak bir gülümsemenin, yaptığınız en ufak bir hareketin bile zincirleme etkiyle dünya üzerinde büyük değişikliğe yok açabileceğini ve önümüzde sonsuz sayıda olası hayatın bizi beklediğini hatırlatan bu kitap beni etkileyerek, hikayesi içerisinde beni sürüklemiştir.

Kısacası eğer okumak için yeni bir kitap arıyorsanız ve hala olasılıksız kitabını okumadıysanız mutlaka okuyun derim ben.

Son olarak başlayıp da yarım kalan onlarca kalın kitap arasında bitirmiş olduğum en kalın kitaptır kendileri 😀 neymiş, bazı şeyler olasılıksız olabilir ama imkansız değildir.

3 Adet Yorum Yapıladı ( Sende Yorum Yaz! )

  • Bilal’cim bende aynı senin gibiyim hiç kitap okuma alışkanlığım yok.Ama Elif Şafak’ın “Aşk” kitabını nasıl okuduğumu bilmiyorum. Aslında kitap kendini okutuyo.Şimdi de okumak istiyorum ama fırsat bulamıyorum kpss den 🙁 Tavsiye ederim o kitabı..

  • Sabaattin Ali den bir öyku tavsiyes isıtmak için çok beğeneceksin.

  • Olasılıksız benim aylardır okumak isteyipte bi alıpta okuyamadığım kitap 🙂 İnş bi gün bende okucam 🙂 Tabi önce Orkun Uçar’ın Zifir’ini almazsam 🙂


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Komik Tv Facebook Sayfası Yok Artık Facebook Sayfası